Пн-Cб: 08:00-20:00

Нд: вихідний

Пошук
Close this search box.

Органи грудної клітки

Легені, трахеобронхіальне дерево, середостіння, грудна стінка:

Враховуючи особливості формування зображення на МРТ – потреба в затримці дихання, артефакти від серця, не висока чутливість до петрифікатів, методом вибору при захворюваннях органів грудної клітки є КТ.

МРТ використовується, коли є протипокази до проведення КТ (алергія на йод, захворювання нирок).

МРТ – не метод виявлення раку легень, але дозволяє вирішити ряд питань при визначенні стадії раку легень – ступінь проростання структур середостіння, точне визначення протяжності ураження (проростання грудної стінки), що буде корисним під час планування оперативного лікування. МРТ може бути особливо корисна як додатковий метод обстеження, для визначення відношення пухлини до спинно-мозкового каналу, інвазії спинного мозку, для оцінки ураження плечового сплетіння при пухлині Панкоста.

Серце

Використання МРТ для оцінки вроджених вад серця, як до так і після хірургічної корекції включено в діагностичний стандарт Американської кардіологічної асоціації, з показами для обстеження:

  • набуті хвороби крупних судин середостіння;
  • діагностика інфарктів міокарду і оцінка його життєздатності;
  • оцінка прохідності коронарних шунтів;
  • діагностика аритмогенної правошлуночкової кардіоміопатії – виявлення (виключення) муральних або внутрішньопорожнинних патологічних утворів серця;
  • діагностика хвороб перикарду невідомої етіології.

Молочні залози

МРТ молочних залоз з внутрішньовенним контрастуванням (МР-мамографія) особливо чутлива для виявлення інвазивного раку молочної залози (РМЗ).

Основні покази до МР-мамографії є:

  • передопераційне виключення багатофокусного ураження або вторинного раку контрлатеральної молочної залози, у пацієнток з уже встановленим діагнозом;
  • диференціальна діагностика між післяопераційним рубцем, та рецидивом раку;
  • гістологічне підтверджений РМЗ без виявленого первинного вогнища.

Однак, МР-мамографія мало підходить для диференціальної діагностики між злоякісними та доброякісними мікрокальцинатами, і для виключення злоякісної пухлини у жінок з запальними захворюваннями молочних залоз. Крім того, обстеження не рекомендується проводити раніше 12 місяців після променевої терапії, та не раніше 6 місяців після оперативного лікування.

Враховуючи вищеописане – методом вибору при підозрі на РМЗ є КТ з довенним контрастуванням, що дозволяє оцінити вузол, накопичення контрасту, стан регіональних (аксилярних, над-підключичних) лімфовузлів, віддалені mts. МРТ забезпечує найвищу чутливість і специфічність при оцінці цілісності імплантату.

КТ, УЗД та МРТ обстеження у Києві