Пн-Cб: 08:00-20:00

Нд: вихідний

Голова та шия

Порожнина носа, додаткові пазухи носа:

Комп`ютерна томографія (КТ) приносових пазух забезпечує детальне відображення кісткових структур, і є методом вибору при травмі і кістково-деструктивних ураженнях, однак при обструкції просвіту пазух, для оцінки м’якотканинних уражень, необхідна нативна магнітно-резонансна томографія(МРТ), або МРТ з контрастуванням.

Порожнина рота і ротоглотка:

При дослідженні виникають суттєві проблеми що викликають артефакти від зубних пломб та імплантатів, що впливають на формування зображень як КТ, так і МРТ. Вибір методу обстеження потрібно проводити індивідуально до кожного пацієнта. Запальні захворювання, абсцеси в ділянках піднебінних мигдалин, флегмони, що поширюються по міжфасціальних просторах шиї, парафарингеально, в середостіння – перевага КТ, за рахунок відносно легшого та швидшого виконання обстеження. Це дозволяє виявити ураження кісток, для оцінки пухлинної інвазії в нижню щелепу, або задіяння її в запальний процес, виявити конкременти слинних залоз, дентальних фокусів запалення, краще від інших методів обстеження.

Перевагою МРТ є відмінна контрастність м’якотканинних струткур, що дозволяє відображати поверхневі утвори, оцінювати їх відношення до суміжних структур. Особливо корисна МРТ в дослідженні язика та дна порожнини рота. Зважені зображення з пригніченням сигналу від жиру, підвищує чутливість МРТ при виявленні патологічних змін, особливо в сполучнотканинних просторах.

Гортаноглотка та гортань, м`які тканини шиї:

Як МРТ так і КТ мають свої переваги у візуалізації інтраларингеальних процесів.

Мультизрізова КТ часто дає кращі результати, через можливість подавляти артефакти від руху, в першу чергу від ковтання, а також переважає МРТ в оцінці задіяння в процес, деструкції хрящів гортані. В діагностиці екстраларингеального поширення запальних та неопроцесів (переднадгортанниковий простір, основа язика) – перевага в візуалізації належить МРТ.

МРТ грає важливу роль в діагностиці запальних захворювань м`яких тканин шиї, особливо в навкологлотковому просторі, і більш чутлива ніж КТ при виявленні деяких ускладнень, таких як заглотковий абсцес, спондиліт, дисцит.

КТ, УЗД та МРТ обстеження у Києві