Ультранизькодозовий КТ-скринінг легенів зменшує смерність курців від раку

Згідно низькому дозовому навантаженню під час КТ-скринінгу на рак легенів зменшується смерть серед нинішніх та колишніх курців, згідно з новим опублікованим дослідженням, яке додає інформацію, що підтверджують більш широкі тести.

Дослідження європейських дослідників у Нідерландах та Бельгії з'явилося в Інтернеті на сайті новин New England Journal of Medicine.

"З цим результатом ми можемо ще більше переконатися, що КТ-скринінг працює і що співвідношення шкоди та користі для групи в цілому є досить хорошим", - Гаррі де Конінг (Harry de Koning), професор охорони здоров'я в Медичному центрі університету Еразма (Erasmus) в Роттердамі та автор провідний керівник дослідження, згідно публікації в Wall Street Journal (WSJ).

Планове ультранизькодозове КТ-Сканування курців зменшило смертність від раку легенів на 24 відсотки для чоловіків і на 33 відсотки для жінок протягом 10-річного періоду.

"Це, по суті, підтверджує, що обстеження легень на КТ неймовірно потужне при виявленні раку легенів на ранній стадії", - заявила Андреа Маккі (Andrea McKee), з кафедри променевої онкології лікарні “Lahey & Medical Center” в Берлінгтоні,  штат Массачусетс, підкресливши, що "цих пацієнтів можна вилікувати , і це те, чого багато людей не отримують, оскільки рак легенів на пізніх стадіях був у більшості випадків смертельним». При цьому Андреа Маккі не була учасником дослідження.

КТ скринінг на рак легенів частково не знайшов широкого застосування, оскільки, незважаючи на американське дослідження 2011 року, яке показало, що воно зменшило смерть від раку легенів у курців на 20 відсотків порівняно з рентгенологічним дослідженням органів грудної порожнини, також може призвести до помилково-позитивних результатів і непотрібних додаткових діагностичних процедур.

Нідерландсько-бельгійська група вчених проводила рандомізоване дослідження скринінгу раку легенів (NELSON) протягом десятиріччя у понад п’ятнадцяти тисяч колишніх або нинішніх курців віком від 50 до 74 років. Із відібраних за результатами скрінінгу та дообстежених пацієнтів було підтверджено рак легенів у 59 відсотків – і виявили його раніше.

"Це додатково підтверджує те, що вже було вивчено" – заявив Джейкоб Сандс(Jacob Sands), торакальний онколог з Інституту раку Дана-Фарбер (Dana-Farber) в Бостоні, який не був учасником дослідження. "Обстеження легень дійсно запобігає смерті від раку легенів".

Помилкові позитивні результати також були нижчими – лише 1,2 відсотка учасників чоловічої статі їх мали – тобто у 467-ми пацієнтів, відібраних за результатами КТ-скринінгу з 22600, та дообстежених у подальшому, підтвердили 203 випадки раку легенів.

Спеціалізована група США з профілактичних обстежень розглядає можливість імплементації протоколу дослідження та розробляє вказівки щодо його можливого вдосконалення, заявив його голова Дуглас Оуенс журналістам WSJ.

У жовтні 2018 року на 19-й Всесвітній конференції з питань раку легенів (WCLC) Міжнародної асоціації з вивчення раку легенів (IASLC) було оприлюднено попередні повідомлення з дослідження.

"Під час скринінгу ви маєте справу не з пацієнтами, хворими на рак легенів, а людьми, які ризикують захворіти", - д-р Джеймс Малшин (James Mulshine), професор внутрішніх хвороб в Університеті Раш (Rush) в Чикаго і голова Комітету раннього виявлення та скринінгу Міжнародної асоціації з вивчення раку легенів,  розповів журналістам з HCB News.

"В цій обстановці перед захворюванням ми хочемо максимально знизити шкоду медичного випромінювання. В останнє десятиріччя медична галузь показала, що вона може забезпечити надзвичайно якісну томографію за умов дуже низької дози, так що ризик для сукупності безсимптомних суб'єктів є досить незначним. Ось чому ми наголошуємо на використанні низької дози в цьому обстеженні. Ми хочемо створити якомога менше труднощів для цих людей у подальшому житті».